Kargo ve İade Prosedürü

Sitemizden satın alacağınız ürünler imalatçı firma garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünler ile beraber göndereceğimiz fatura aynı zamanda garanti belgesi yerine geçmektedir. Bu sebeple yollayacağımız bu faturayı saklamanızı tavsiye ederiz.

Değişim ve iade işlemlerinde kargo bedelleri firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Gönderimlerinizi, SÜRAT KARGO ile göndermeniz gerekmektedir. Bu kargo firması dışında tarafımıza gönderilecek alıcı ödemeli kargolar kabul edilmeyecektir.

Belirtilen işlemleri tamamladıktan sonra ürününüzün iadesini ÜCRETSİZ KARGO ile aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.


Gönderim Adresi : Sertaç Nurtan Calimero Toys Caferağa Mahallesi Sakız Sokak Moray Apt No2/b Moda Kadıköy İstanbul

Almış olduğunuz ürünü;  zarar vermeden, tahrip etmeden, bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren 20 (yirmi) gün içinde iade edebilirsiniz. Bu durumda ürünü, ürüne ait faturayı ve iade dilekçesini firmamıza ulaştırmanız gerekmektedir.

İade edeceğiniz ürünün ticari vasıflarını kaybetmemiş olması gerekmektedir. Ürünün iadesinde bir engel olmadığı kalite kontrol tarafından onaylandıktan sonra ürün bedeli 1-3 hafta içerisinde kredi kartınıza veya banka hesabınıza geri yatırılacaktır. Ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, kullanılmış ürünlerin iadesi KESİNLİKLE kabul edilmez.

Bu konu ile ilgili sorularınızı siparis@egiticiahsapoyuncaklar.com adresine iletebilirsiniz.


Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 20 (yirmi) gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunu unutmayınız.


Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
Gönderimlerinizi, SÜRAT KARGO ile göndermeniz gerekmektedir. Bu kargo firması dışında tarafımıza gönderilecek alıcı ödemeli kargolar kabul edilmeyecektir.

Yukarıda belirtilen işlemleri tamamladıktan sonra ürününüzün iadesini ÜCRETSİZ KARGO avantajı ile aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.


Gönderim Adresi : Sertaç Nurtan Calimera Toys Caferağa Mahallesi Sakız Sokak Moray Apt No2/b Moda Kadıköy İstanbul

İade İşlemleri

Gelen ürün öncelikle Kalite Departmanı tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 iş günü arasında değişmektedir.

Ürünün tüm fatura kopyaları ile beraber eksiksiz olarak elimize ulaşmasından itibaren en geç 10 iş günü içerisinde ücreti kredi kartınıza iade edilecektir.

Bu iadenin bankanız tarafından kredi kartınıza yansıtılması 1-6 hafta arasındadır.

Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Kargo görevlisi yanında açarak kontrol ettiğiniz ürün sorunsuz olarak teslim edilmiş sayılır.

Kapıda Ödeme iadelerinde IBAN numaranızın tarafımıza bildirimi gereklidir. Kapıda ödemiş olduğunuz ürün tutarı hesabınıza iade edilir. Kapıda Ödeme iadelerinde kargo firması tarafından alınan hizmet bedeli iade edilmez.


İptal İşlemleri

Verdiğiniz siparişinizi Pazartesi-Cumartesi günleri saat 17.00′ e kadar, (0216) 330 34 13 numaralı telefonu arayarak, ya da siparis@egiticiahsapoyuncaklar.com  e-posta adresine bilgi vererek iptal edebilirsiniz.


NOT: İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketinizin düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturasının, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmesi gerekmektedir.


Paketinizin Kargolanması ve Teslim Politikası

Kargolar genellikle ödemenin makbuzu basılmasını takip eden 5 iş günü içinde müşteriye gönderilir ve imza alınmadan kargo teslim edilmiş sayılmaz.